Ekonomi

Turkcell Global Bilgi, “Tekno Kamp” ile teknoloji mühendisleri arıyor

Türkiye’nin dijital müşteri deneyimi merkezi Turkcell Global Bilgi, gençlerin mesleğine yön veren eğitim ve gelişim programı Tekno Kamp’ı üçüncü kez düzenliyor. 28 Mart’ta başlayan ve 23 Nisan’a kadar başvurulara açık olan Tekno Kamp 2023, teknoloji alanında çalışmak isteyen genç mühendislere Turkcell Global Bilgi’de uzman olarak çalışma fırsatı sunuyor.

Zafer Çavdar: “Tekno Kamp ile genç mühendisleri sektöre kazandırıyoruz”

Program hakkında açıklama yapan Turkcell Global Bilişim İnsan Kaynakları Genel Müdür Yardımcısı Zafer Çavdar; “Türkiye’nin dijital müşteri deneyimi merkezi olarak müşterilerimize benzersiz bir dijital deneyim sunarken hizmetlerimizin ve segmentimizin gelişimini de gözlemliyoruz. Bu amaç doğrultusunda ülkemizdeki gençlerin katılımını güçlendirmek, onları yeni teknolojilere hazırlamak ve sektöre kazandırmak amacıyla mesleki ve gelişim programımız ‘Tekno Kamp’a hazırlanıyoruz. Bir klasik haline gelen programımıza her yıl artan ilgi; Mühendislerle ortak vizyonlara sahip olduğumuzu gösteriyor ve çabalarımızın somut sonuçlarını görmek bizi mutlu ediyor. Türkiye’nin yedi bölgesinden teknoloji alanında profesyonel bir amaca sahip genç mühendisleri bu yıl da ‘Tekno Kamp’a bekliyoruz.”

Türkiye’nin her yerinden katılıma açık Online Tekno Kamp

Başvuruların ve eğitimlerin online olarak yapılacağı Tekno Kamp 2023 programı; üniversitelerin mühendislik fakülteleri veya matematik, istatistik vb. teknik bölümlerde lisans, yüksek lisans veya doktora son sınıf öğrencileri veya yeni mezunlar ve/veya en fazla 2 yıl iş tecrübesi olan adaylar başvurabilir. Temmuz ayında başlayacak ve 2 ay sürecek eğitim kampında katılımcılar uzman eğitmenler tarafından kapsamlı eğitim araçlarıyla eğitilecek; Yazılım geliştirme, sistemler ve ağ oluşturma, bilgi bilimi ve iş analizi konularında eğitim alacaklar. Türkiye’nin tüm bölgelerinden katılıma açık olan programa başvurular, globalbilgi.hrpeak.com adresinden bireysel olarak yapılabilecek. Her yıl başvuru sayısı artan Tekno Kamp programına geçen yıl toplam 5.213 başvuru yapılmış ve yapılan değerlendirmeler sonucunda 60 genç mühendis kariyer/gelişim programından yararlanmıştır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu